PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Ott folytatta a Capitals, ahol abbahagyta

A NHL 2018-19-es szezonjának nyitómeccsén, a Washington valósággal kiütötte a Bostont.

24 másodpercet kellett várni az idei NHL-szezon első góljára, amikor Nicklas Backström parádés passza után T.J. Oshie szerezte meg a vezetést a fővárosiaknak (1-0).

Másfél perc után pedig már is megduplázta előnyét a Washington, amikor Evgenij Kuznetsov váltott gólra egy emberelőnyt (2-0). Épp egy korongnyi hely volt, az orosznak ez elég volt.

Az első harmadban több találat nem esett, de így is alaposan össze keleltt szednie magát a Bruinsnak.

A meccs előtt nem igazán lehetett kiütéses sikerre számítani egyik oldalról sem. A Bruins 12 meccse nem győzte le a Capitalst, ami a párharcokat tekintve a leghosszabb nyeretlenségi sorozatnak számít a ligában. A második harmad még az elsőnél is gyengébbre sikeredett bostoni részről.

Valamivel több, mint négy perccel a második harmad megkezdését követően ismét emberelőnybe került a Capitals, amit Backström pardásé passza után, Alekszander Ovecskin egy távoli lövéssel ki is használt (3-0).

A középső harmad 7. percében végképp eldöntötte a meccset a Wasahington, Nic Dowd hihetetlen gólt szerzett, a Los Angelestől érkező center fonákkal, 180 fokos fordulatból vette be a Boston kapuját (4-0).

Ezzel még mindig nem volt vége a gólpardáénak. A Capitals megkapta a harmadik emberelőnyt, Kuznetsov pedig ezúttal is eredményes tudott lenni (5-0).

A harmad végén a Washington ismét emberelőnybe került és ez gólt eredményezett. Backström, Ovecskin és Carlson volt a korong útja, a Capitals tökéletesen adogatta körbe a beostoni védelmet, az amerikai pedig nem hibázott, nagyszerűen lőtte ki a kapu bal oldalát (6-0).

Sok kérdés nem maradt az utolsó 20 percre, de azért a Capitals nem adta meg azt a szívességet, hogy engedjen egy harmadot a Bruinsnak. Sőt a harmadik harmad közepén, a dán Lars Eller lőtt még egyet, beállítva ezzel a 7-0-ás végeredményt.