PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Barkley játsszon is a Chelsea-ben, nyer a londoni csapat

Ross Barkley a Premier League 8. fordulójára tartogatta szezonbeli legjobb teljesítményét: góllal és gólpasszal jelentkezett a Southampton otthonában nyerő Chelsea angol középpályása.

A Chelsea Southampton elleni meccsén csak az volt a kérdés, hogy mikor szerzi meg a  vezetést Maurizio Sarri csapata. A szürke mezben és nadrágban, valamint a 90-es évek rave-korszakának narancssárgájára emlékeztető sportszárban pályára lépő londoni együttes a 30. percben került előnybe.

Eden Hazard-t elsőre még szerelték, de Ross Barkley könnyedén visszaszerezte a labdát, és szépen kiugratta a belga sztárt. A góllövőlistát vezető Hazard megszerezte szezonbeli 7. PL-gólját, miután szépen a kapus mozgásával ellentétes oldalra rúgta a labdát (0-1).

A csendesen csordogáló meccs 57. percében Willian remekül ívelt egy szabadrúgást a védelem mögé bemozgó Olibvier Giroud-hoz. A francia kapásból, félig ollózó mozdulattal középre tette, az érkező Ross Barkley pedig a hálóba terelte a labdát (2-0).

A 93. percben Álvaro Morata Eden Hazard kigratását váltoötta gólra, beállítva ezzel a végeredményt (0-3).

A 98. fordulóig 6 meccsen 199 percnyi lehetőséget kapó Ross Barkley szezonbeli első góljával és gólpasszával vezette győzelemre idegenben a Kékeket.