PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Az Arsenal kiütötte a Fulhamet

A Premier League 8. fordulójában szépségdíjas gólokat is szerzett a második félidőben 4-ig jutó londoni sztárcsapat városi riválisa ellen.

A 29. percben Alexandre Lacazette kapta a tizenhatoson belül Nacho Monreal visszagurítását, a spanyolt tanárian ugratta ki Alex Iwobi. Lacazette ballal átvette, ugyanazzal amozdulattal a kapu felé fordult, majd jobbal a rövid sarokba lőtt (0-1).

A félidő előtt Andre Schürrle egyenlített. A német válogatott csatár egy szép kiugratást emelt át a sérült Petr Cech helyett védő, szintén német Bernd Lenón (1-1).

A fordulás után Alexandre Lacazette nem sokáig hagyta döntetlenre a meccset. Egy lefejelt labdát maga elé engedett a tizenhatoson kívül, majd ismét jobbal, ismét a rövidbe lőtt (1-2).

Aaron Ramsey 37 másodperccel a pályára lépése után sarokkal talált be. A walesi parádés akció végén szerzett gyönyörű találatot. Az Arsenal tizenhatosának jobb oldaláról induló akció végén Ramsey a Fulham alapvonalának bal oldalától kapott remek beadást, amelyet a kaputól távolabb lévő bal lábával maga mögött húzott a kapuba (1-3).

A csereként beálló Pierre-Emerick Aubameyang sem akart lemaradni Lacazette mögött. Előbb a 79. percben ballal levette Hector Bellerín beadását, aztán fordulásból ballal berúgta a hosszúba (1-4).

A 91. percben pedig ismét Aubameyang következett. Ramsey kiugratása után magabiztosan rúgta a kapuba a labdát a tizenhatoson belülre érve (1-5).

Premier League, 8. forduló:

Fulham-Arsenal 1-5

Gólszerző: Schürrle (44. perc.) Lacazette (29. p., 49. p.), Ramsey (67. p.), Aubameyang (79. p, 91. p.))

A 8. forduló szombati meccseiről ide kattintva olvashatsz.

2018. október 7. 14:32