PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Az MU 0-2 után kezdett el focizni a Newcastle ellen, mégis győzött

Kétgólos hátrányból nyerte meg a Premier league 8. fordulójában a meccset José Mourinho csapata Rafa Benítez együttese ellen.

A Manchester United úgy kezdte a Newcastle United elleni hazai Premier league-mérkőzést, ahogy azt az elmúlt hetek meccsei alapján várni lehetett: a 10. percben már 0-2-re állt.

A 7. percben a vendégek saját térfelükről, a jobb oldalról jöttek bedobással. Nemanj Matics mellett eldoöbták a labdátr, már csak egy jó kiugratás kellett a gólhelyzethez, na meg az, hogy Ashley Young ne álljon szorosan Kenedy mellett. A brazil támadó visszavette a labdát a jobbik, azaz a bal lábára, majd szépen eltekerte azt a hosszú sarokba (0-1).

A 10. percben egy vendégszöglet után kivágott labda után a hazai tizenhatos magasságából jöhetett bedobással – a jobb oldalról – a Newcastle United. Jonjo Shelvey kapta a labdát, beadta, a japán Muto Josinori pedig átvette, megfordult, hogy szembe kerüljöna  kapuval, majd ballal a tehetetlennek tűnő David de Gea mellett a kapuba lőtt. Mindezt Young díszkiséretében... (0-2).

A 70. percben Anthony Martialt buktatták a Newcastle tizenhatosa előtt. A csereként beállt Juan Mata, miután Alexis Sánchez átlépte a labdát, tökéletesen csavart ballal a rövid sarokba (1-2).

A 76. percben újabb gyönyörű gól született. Anthony Martial a tizenhatos bal oldalától bokából a bemozgó Paul Pogbához játszott, aki jobbal (a saját lábai között) visszatette a labdát Martialnak. A francia támadó tolt még rajta egyet befelé, és csak azután lőtte vissza a rövid sarokba (2-2). Érdekesség, hogy Martial ezt megelőzően legutóbb januárban szerzett gólt a Premier League-ben.

A 90. percben aztán jött a győztes gól. Pogba tette ki jobbra a labdát, Young beadását pedig a Matához hasonlóan csereként beálló Alexis Sánchez fejelte a Newcastle kapujába (3-2).

José Mourinho csapata pocsék kezdés utáén is talpra tudodtt állni, és legyőzte Rafa benítez együttesét.

Premier League, 8. forduló:

Manchester United–Newcastle United 3–2

Gólszerző: Mata (70. perc), Martial (76. p.), Sánchez (90. p.) illetve Kenedy (7. perc), Muto Josinori (10. p.)