PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Murray a legnagyobb sirály

A Premier League 8. fordulójának nyitómeccsén a Brighton hazai pályán tudott nyerni a West Ham United ellen.

Nem számíthatott könnyű meccsre egyik csapat sem. A West Ham jó formában várta a a Brighton elleni találkozót, hiszen legutóbbi 3 meccsükön nem kaptak ki, sőt a Chelsea-vel döntetlent játszottak, a Manchester Unitedet és az Everton peidg megverték. Ezzel szemben a Brighton a United 2. fordulóbeli legyőzése óta nem nyertek.

Óvatosan is kezdtek a csapatok, de rögtön az első komolyabb lehetőségből gól született. A 25. percben Biram Kayal adott be balról, Glenn Murray pedig nagyszerűen érkezett a kapu elé és elegánsan a hálóba pördítette a labdát (1-0).  A Brighton támadója, így utolsó öt, West Ham elleni mérkőzésén hatodszor volt eredményes.

Az első félidőben a hazaikon nem nagyon találták a fogást a vendégek, gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le az első félidőt.

A második játékrészt már megpörgették a Kalapácsosok. Az 53. percben az első félidőben rendkívül enerváltan futballozó, házigólkirály, Marko Arnautovics veszélyeztetett egy egyéni szóló után, de Mat Ryan a helyén volt és védett.

Az 59. percben óriási lehetőséget puskázott el a West Ham. Felipe Anderson szögletére Fabián Balbuena érkezett kiválóan, de a paraguay-i védő négy méterről kapu mellé csúsztatott.

Ezután egészen a 90. percig kellett várni a legnagyobb West Ham helyzetre, amikor egy kiváló háromszögelés végén, sikerült megbontani a Brighton jobb olalát, Arnautovics azonban kapu fölé lőtt.

Így maradt az 1-0-ás végeredmény, A Mumus lecsapott, a West Ham pedig kikapott. A Brighton igazi United-specialista egyelőre, hiszen a MAnchester United után, a West Ham Unitedet is legyőzte. A Sirályok ráadásul győzelmükkel a londoniakat is megelőzték és már 12-ek a tabellán.

2018. október 5. 22:38