PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Odaégett a csevap Párizsban, Neymar gondoskodott róla

A Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a PSG kiütéses győzelmet aratott a Crvena Zvezda ellen.

A csoportbeosztás után arra lehetett számítani, hogy a C csoport három csapat, a PSG, a Liverpool és a Napoli fog a továbbjutásért harcolni,  a Crvena Zvezda pedig a tisztes helytálláson kívül, nem nagyon számíthat másra ebben a négyesben. Csakhogy az első fordulóban, a Zvezda magasról tett a szakértői várakozásokra és döntetlent játszott a Napoli ellen.

Az azonban nagy kérdés volt, hogy idegenben, hogyan tudja megszervezni a védelmét a Zvezda, illetve, ha gólt kap, mennyire omlik össze a szerb gárda.

A 20. percben Neymar kiváló szabadrúgása után, meg is szerezte a vezetést a párizsi csapat (1-0). A brazil támadó 49. BL-mérkőzésén, 28.gólját lőtte ezzel.

Két percet se kellett várni és jött a 29. is, amikor Kylian Mbappé viharzott el a jobb szélen, majd tálalt nagyszerűen a középen érkező Neymar elé, a brazil pedig nem hibázott (2-0).

A 37. percben Edinson Cavani szerzett meg egy labdát a 16-oson belül, majd egy fantasztikusan cselsorozat után, több Zvezda-védőt elfektetve, megszerezte önmaga első és csapata harmadik gólját (3-0).

A PSG ezután sem vett vissza, bár érezhetően félgőzzel is sikerrel vették volna ezt az akadályt, mert a szerb csapat egész egyszerűen más szintet képviselt, mint a milliárdokból összetett francia.

A 42. percben már 4 gól volt az eredményjelzőn a PSG neve mellett. Thomas Meunier adott középre egy labdát, amire Ángel Di María rajtolt a leggyorsabban, majd a kapuba juttatta a labdát (4-0).

Az érdemi dolgokat gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a párizsi alakulat. A második félidőben érezhetően vissza is vett a tempóból.

A 70. percben megint Neymar varázsolt a labdával, amikor fantasztikusan löbbölt be a védők mögé egy labdát, amit Bernat adott középre, Cavani hathatós segítségével pedig Mbappénál kötött ki, aki közvetlen közelről könnyen a hálóba talált (5-0)

A 74. percben aztán a szerbeknek is meg lehetett a maguk öröme, amikor Lorenzo Ebecilio passza után, a szebb napokat megélt Marko Marin szépített, a szerbek számára nem túl kecsegtető eredményen (5-1).

A 81. percben ismét szabadrúgáshoz jutott a PSG, -és hát hogy-hogy nem- megint Neymar állt oda, 25 méterről pedig irgalmatlanul kilőtte a kapu bal felső sarkát, beállítva ezzel a végeredményt (6-1).

A PSG jelezte, hogy a Liverpool elleni fiaskó után, továbbra is igényt tart a csoport első helyére.