PREMIER LEAGUE   I   LA LIGA   I   MOTORSPORT   I   NHL   I   Bajnokok Ligája   I   Spílerek   I   MŰSORÚJSÁG   I   Spíler Extra
Rekordok, amelyeket Ronaldo és Messi nem döntött meg

Van, amiben még Gomis, Di Stéfano vagy Gerd Müller is jobb a portugál és az argentin játékosnál.

Az elmúlt 10 év kétségtelenül legnagyobb óriásai, a futball táplálékláncának csúcsragadozói, az ösztönös zseni és a munkamániás gólgép, akikről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Messi és Ronaldo gyakorlatilag minden lehetséges rekordot megdöntöttek...és mégsem.

Csokorba szedtük milyen rekordok várnak még a közösen 10 aranylabdát birtokló játékosokra.

Döntőben szerzett gólok

Legtöbb gól a BEK/BL döntőkben: 7 - Alfredo Di Stéfano, Puskás Ferenc (mindkettő Real Madrid)

Legtöbb, fináléban szerzett gól: 5 - Alfredo Di Stéfano (Real Madrid, 1956, 1957, 1958, 1959, 1960)

Legtöbb gól egy döntőben: 4 - Puskás Ferenc (Real Madrid, 1960)

Messi mindössze két gólt szerzett eddig döntőkön (2009 és 2011 - mindkétszer a Manchester United volt a szenvedő fél), miközben Ronaldo már 4-nél jár ebben a kategóriában (egyet-egyet 2008-ban és 2014-ben, kettőt pedig 2017-ben). Összehasonlításképp Di Stéfano 7, míg a portugál 6 BL-döntőn szerepelt eddig, kettővel lemaradva a rekorder Francisco Gento, Paolo Maldini duótól.

2017-ben duplájával Cristiano Ronaldo volt a legközelebb Puskás, egy döntőben szerzett 4 góljához.

Pályára lépések

Legtöbb pályára lépés BL/BEK találkozón (beleértve a selejtezőket is): 172 - Iker Casillas

Ronaldo (123 gól) és Messi (106 gól) is imponáló mérleggel rendelkezik, de a jelenleg 37 éves Casillast nem lesz egyszerű befogniuk, hiszen a spanyol kapus stabil kezdő a BL-résztvevő Portónál.

Ronaldo 158 találkozóval a második, Messi pedig 126 meccsel a tizenkettedik.

Több csapattal elért sikerek

Legtöbb csapatnál elért BL-győzelem egyazon játékostól: 3 - Clarence Seedorf (Ajax 1995, Real Madrid 1998, Milan 2003, 2007)

Legtöbb csapat, amelyben eredményes tudott lenni a BL-ben: 6 - Zlatan Ibrahimovic (Ajax, Juventus, Internazionale, Barcelona, Milan, Paris Saint-Germain)

Ronaldo egyedülálló, ha azt nézzük, hogy három BL-döntőn két csapat színeiben is betalált az ellenfelek hálójába. A Manchester Unitedben (2008) és a Real Madridban (2014, 2017)

Velibor Vaszovics is rekorder, de ha tehetné minden bizonnyal lemondana erről, hiszen ő az egyetlen, aki két klubbal is a döntőben bukott el (1966 -Partizan, 1969-Ajax). Ha Ronaldo felér a csúcsra a Juventusszal idén, beállítja Seedorf csúcsát.

Ibrahimovic rekordját a portugál és az argentin játékos sem veszélyezteti, ami nem véletlen, hisz előbbi csak a Barcelonában, utóbbi pedig a svédhez képest kevés csapatban futballozhatott a BL-ben (United, Real, Juventus).

Legidősebb gólszerző

BL-döntőben: Paolo Maldini (36 év, 333 nap) - Milan-Liverpool (2005.05.25.)

BL-ben (csoportküzdelmektől a döntőig): Francesco Totti (38 év, 59 nap) CSZKA Moszkva-Roma (2014.11.25.)

BEK/BL: Manfred Burgsmüller (38 év, 293 nap) Werder Bremen-Dynamo Berlin (1988.10.11.)

Még várnunk kell arra, hogy a két gigász megdöntse Maldini rekordját, de már nem túl sokat. Ronaldónak a 2021-22-es kiiírásban lesz erre először alkalma, míg Messinek a 2023-24-esben, de erre csakis akkor van esélye, ha a döntőt május 23-a után tartják meg.

Leggyorsabb gólok

Leggyorsabb BL-gól: Roy Makaay (10.12 mp) - Bayern München-Real Madrid (2007.03.07.)

Leggyorsabb gól a BL-döntőben: Paolo Maldini (53 másodperc) Milan-Liverpool (2005.05.25.)

Ronaldo eddig legkorábban 4 perc után, Messi pedig 3 perc után tudott betalálni, de mindenképpen ez a legkönnyebben megdönthető rekord. A döntőben szerzett leggyorsabb gól, viszont megdönthetetlennek tűnik. Messi mindkét döntőben lőtt gólja a második félidőben esett, Ronaldo 4 góljából a 2017-es cardiffi döntő volt a leggtyorsabb, épp jelenlegi csapatának, a Juventusnak lőtte..

Mesterhármasok

Legrövidebb idő alatt elért mesterhármas a BL-ben: Bafétimbi Gomis (8perc) - Dinamo Zagreb-Olympique Lyon (2011.12.07.)

A BL 1992 óta íródó történelme alatt, még nem volt mesterhármas a döntőben. Gomis rekordját, mindkét zseni megdöntötte kis híján.Ronaldo és Messi is 8-8 mesterhármassal büszkélkedhet. Messinek az Arsenal ellen (2010.04.06.) ehhez 22 percre, Ronaldónak a Malmö ellen 12 percre volt szüksége.

Hosszútávú rekordok

Legtöbb BL-szezonban szerzett gól: 16 - Ryan Giggs

Messi 14 (!) szezon óta minden BL-szezonban eredményes, amivel a most futó kiírásban be is állította Raúl González rekordját és így elérhető távolságba került a walesi varázsló által felállított "űrszám" is. Ronaldo 13-nál jár, mert a Unitedben képtelen volt gólt lőni az első két BL-szezonban.

Gólátlag

Legjobb gólátlag a BEK/BL-ben: 0.97 Gerd Müller (Bayern München)

Minden bizonnyal nem forog már veszélyben a német nemzet bombázója által felállított rekord, hiszen Ronaldo 158 meccsen 121 gólt lőtt "csak", ami 0,76-os gólátlagot jelent, Messi pedig 126 találkozón 103-nál tart (0,82 gól/meccs).

A Bajnokok Ligája küzdelmeit a Spíler TV-n követheted élőben.